יום הדולה הראשון בישראל ובעולם 22-3-11 כנס מרכזי ואירועי פגוש את הדולות בקהילה

 
פתיחה וברכות
קו התפר
לידתו של מקצוע
לדבר עם בתי"ח
הוצאה בפועל
אמצעי מניעה
דולה בסל
דולות ופייסבוק
לידה פעילה?
אהבה ומיניות בלידה
חוק וסדר
ניגוני לידה
אם ואחות?
זמן לידה
טראומה ופוסט
הומיאופטיה ורגש בלידה
הרחם שמבחוץ
פוטופארטום
מה זה פה, בורדל?
סטיקר, חולצה, תג
גלריית תמונות
 עמוד הבית  סיקור הכנס המרכזי  האירועים בקהילה  יום הדולה בתקשורת פורום
סיקור הכנס המרכזי

מאת: זהר כרמי

כ-200 דולות הגיעו אתמול לאירוע המרכזי של יום הדולה בסמינר לוינסקי בתל אביב ועוד עשרות פעלו במסגרת אירועי "פגוש את הדולות בקהילה" ברחבי הארץ אמש.

יום הדולה הראשון בארץ ובעולם התקיים אתמול וכלל הרצאות, סדנאות ואירועים בקהילה ובעיקר הרבה, אבל הרבה, התרגשות להיות חלק ממשהו באמת גדול שמתהווה מתוכנו למען עתיד הלידה בישראל.
החל מהשנה הבאה ייחגג יום הדולה ברחבי העולם, ומדי שנה, ביום השיוויון האביבי – 22 לחודש מרץ.

רותי קרני הורוביץ, יוזמת יום הדולה, ציפתה אתמול לכמאה הדולות שנרשמו מראש לאירוע המרכזי : "בבוקר כבר התחלתי להבין שהולכות להגיע הרבה יותר ממאה הדולות שנרשמו מראש, ואכן עד שעת פתיחת הכנס כבר השתרך תור ארוך ליד עמדות הרישום. הדולות הצביעו ברגליים והראו שהן רוצות הכרה ושמחות בה, וההכרה הציבורית כבר כאן."

קרני הורוביץ פתחה את הכנס בהרצאה מאלפת על ההיסטוריה של הלידה מימי קדם ועד ימינו אנו, הרצאה שפתחה יום גדוש ועמוס בתכנים מרתקים ומעשירים. שינויים בסדר היום בוצעו בזמן אמת לפי דרישת הקהל והגמישות הנדרשת מכל דולה ודולה היתה מרשימה במיוחד, כמו גם תחושת הראשוניות וחדוות היצירה. להיות שם כשזה קורה, כשיום הדולה הראשון בישראל ובעולם יוצא לדרך ומתממש, מה אגיד לכם, התרגשתי על אמת.

היום התנהל במושבים מקבילים, במליאה תקתקו הרצאות מעולות מפי רופאים, דולות, ועוד ועוד, כשבמקביל התנהלו סדנאות מעשירות מ"אפידולה" המעולה של מיכל בונשטיין שסחפה את הקהל בגדול, דרך סדנת המנשאים בהנחיית אולגה קרסנשטיין שהיתה מלמדת באופן בלתי רגיל ועד סדנת הומאופתיה וסדנת ארומתרפיה משובחות. שאנה שכטמן הציגה בפנינו את עבודת התזה שלה בנושא "לידתו של מקצוע הדולה" ועו"ד ד"ר שלהב קמחי האירה עינינו בנושא החשוב של רשלנות רפואית ומקצועית, והציגה מסלול עוקף תביעות לדולה באשר היא.
מופע קצר של המוסיקאי המיוחד אלדד לוי, איש לדולה ואב, העניק לנו טעימה מהדיסק היוצא בקרוב "ניגוני לידה", דקות מופלאות של האזנה בעיניים עצומות למוסיקה היוצאת מן הלב, מנוגנת על כלי מיוחד מאד, ונכנסת אל הלב בשידור ישיר. בשידור ישיר נכנסה אל הלב כתמיד גם דיאנה אידלמן בהרצאה חשובה על ליווי לאבות ולא רק לאימהות בחדרי הלידה.
והדולות אמרו שגם ההרצאה שלי היתה בסדר..

ואם לומר באיזו הרצאה ממש התעלפתי...? הילה לב רן, דולה ומורה ליוגה בהיריון ויוגה נשית, בהרצאתה על תנועה בלידה, הביאה אותה בתובנות מקצועיות שעוד יכו גלים, הא הא על משחק המילים, תזכרו מה שאמרתי.
בחצי שעה שעברה ביעף נגעה לב רן בתנועה המתרחשת בגוף האדם מרמת התא ועד נענועי האגן, מהעוּבּר ואל האם בעוד הדולה במצב תודעה נוזלי.
נגיעות, וכמו שציינתי, עוד יכו גלים בינלאומיים לדעתי ולא פחות.
אחת ההרצאות אם לא ה...!

ועוד לא אמרתי מילה על הסטיקרים המדליקים שחולקו ועליהם הכיתוב "דולה בתפקיד – תמיד", ועל החולצות עליהן מתנוסס לוגו יום הדולה והסיסמית החדשה שטבעה רותי – GIVE BIRTH A CHANCE. א-------מן.

ניפגש בשנה הבאה ביום הדולה, הוא יום השיוויון האביבי, 22 למרץ 2012.
 
הסיקור פורסם לראשונה באתר של זהר כרמי - זהר כבר בדקה


כל הזכויות שמורות © צרו קשר שיווק באינטרנט הריון ולידה תקנון והצהרת פרטיות קידום והקמת אתרים